VÝSTAVA


Začátkem roku 2016 jsem si vymyslel, že udělám Výstavu skutečných nahých žen. O několik měsíců na to jsem se i přes nedostatek financí a přespávaje na zemi v kanceláři rozhodl uspořádat ve dvou opuštěných bytech na Laurinské ulici v Bratislavě první událost ve svém životě. Příprava, jakož i předprodej trvaly jen několik týdnů. První výstava se uskutečnila ve dvou zářijových dnech. Trvala jen dvanáct hodin a přišlo si ji prohlédnout více než sedm set návštěvníků. Vše proběhlo kvalitně a bez jakýchkoliv problémů.

Nabitý hřebínek „organizátora roku“ jsem si shodil ještě v témže roce. V prosinci jsem totiž opět na Laurinské ulici, avšak v budově nad Urban House – v nezrekonstruované sedmipodlažní budově bez topení –  zorganizoval druhou a hned třídenní výstavu. Z devíti vstupů jsme museli dva zrušit. Měl jsem problém s prostorem, s vytápěním, bylo podáno trestní oznámení, vyrazili jsme elektriku v části Starého města a zakouřili polovinu pěší zóny. Tímto vším, včetně nízké návštěvnosti, jsem se postaral o ještě větší zadluženost. Nejbližší měsíce jsem i přes nedostatek jídla trávil i myšlenkami na sebevraždu.

Po čase jsem se však rozhodl, že budu pokračovat a v srpnu 2017 jsem uspořádal třetí Výstavu skutečných nahých žen. Opět třídenní, avšak v Praze. V podzemních divadelních prostorech DUP39 jsem tentokrát v každém dni ukázal třináct nových a nahých žen. Akce dopadla výtečně! Přišlo si ji prohlédnout přes patnáct set nadšených lidí a média o ní zveřejnila desítky článků a reportáží.

Už o několik týdnů jsem ohlásil Poslední Výstavu skutečných nahých žen, která se uskutečnila v dubnu letošního roku (2018). Poprvé jsem se rozhodl pro galerii, a ne ledajakou. Výstava se konala v Galerii Tančící dům, v níž chce svá díla vystavovat nejeden světový umělec. Výstava tentokrát trvala až pět dní a opět jsem v každém z nich ukázal třináct nových žen. O výstavě se znovu zveřejnili desítky reportáží a přišly si ji prohlédnout tisíce návštěvníků. Kniha JA, VOAYER je o období, ve kterém jsem i přes zdánlivě nepříznivé životní situaci a problémům postavil základy světové výstavy VOAYER.


Ve zkratce:

  • čtyři výstavy

  • ve dvou zemích

  • jen 78 hodin výstavního času

  • tisíce nadšených návštěvníků

  • stovky článků a reportáží

  • ukázal jsem více než 130 skutečných nahých žen (přesné číslo nevím, protože se nám tam svlékaly i některé návštěvnice)

  • počet vidění na Youtube je přes 237 tisíc (a to už mi několik videí i s viděními smazali)